REACH4Health App
Nedir?

REACH4Health Mobil Uygulaması, dijital teknolojiler aracılığıyla zorunlu göçten en çok etkilenen ülkelerde (Türkiye, Lübnan, Ürdün)  yaşayan gençlerin sağlık okuryazarlığını, sağlıklı yaşam davranışlarını ve sağlık hizmetlerine erişimini artırmayı amaçlayan bir mobil uygulamadır. 

REACH Projesi’nin sağlık ve sağlık eğitimi profesyonelleri, akademi ve sivil toplumdaki ortakları ve gençler ile ortak tasarım yaklaşımını benimseyen REACH4Health Mobil Uygulaması, gençler için geliştirilmiştir.

REACH4Health Türkiye, 2022 yılından itibaren Genç Mültecileri Destekleme Programı koordinasyonunda yürütülmektedir.

REACH4Health Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

  • REACH4Health uygulaması tamamen ücretsizdir.
  • REACH4Health uygulamasında üç farklı dil seçeneği bulunmaktadır. Uygulamanın her özelliğini Arapça, Türkçe ve İngilizce dillerinde kullanabilirsiniz.
  • REACH4Health; fiziksel sağlık, ruh sağlığı, sosyal sağlık, sağlıklı yaşam tarzı davranışları ve sağlığın geliştirilmesi, çevre sağlığı, Türkiye’ye özgü sağlık sistemi, sağlıkla ilgili yasalar, haklar ve COVID-19 konularında doğru ve güvenilir bilgi sunar. 
  • REACH4Health uygulamasında bulunan sağlık konuları ile sağlık hakkında doğru ve güvenilir bilgiler alabilir, daha fazlasını öğrenmek için yerel ve uluslararası kurumsal internet sitelerini, yardım hatlarını ve konu ile ilgili geliştirilmiş diğer mobil uygulamaları da inceleyebilirsiniz.  
  • REACH4Health uygulamasında yer alan harita sayesinde çevrenizde bulunan sağlık kuruluşlarının konumunu, adresini, telefon numarasını ve web sitesini öğrenebilir, aldığınız hizmetler hakkında geri bildirim verebilirsiniz.
  • REACH4Health uygulamasının Soru Sor özelliği ile sağlık ile ilgili sorularınızı uygulama üzerinden kolayca sorabilir, sorularınıza yönelik rehberlik ve uzman tavsiyesini 3 gün içinde e-posta yoluyla alabilirsiniz.

REACH4Health Gizlilik Kuralları

REACH4Health kişisel verilerin gizliliğine saygı duyar ve güvenli bir dijital deneyim sunar. Kullanıcıların arama geçmişini kaydetmez ve kullanıcılar soru sor özelliğini kullanmak istemediği sürece kullanıcıların tanınmasına imkan verecek bilgileri istemez.

REACH4Health Mobil Uygulamasına Ücretsiz Ulaşın 

AppStore

REACH4Health mobil uygulaması içinde yer alan sağlık konularına ve sağlık kuruluşlarının konum ve adreslerine de ayrıca 3 dilli (Arapça, Türkçe ve İngilizce)  reach-health.com; reach-health.net; reach-health.org web sitesi üzerinden de erişebilirsiniz.